Skip to main content

ECONOMASE™

Economase™, hayvan vücudunda optimum antioksidan seviyesini destekleyen ve koruyan bileşenlerin özel bir karışımıdır. Hayvan performansını en üst düzeye çıkarmak, maliyetleri yönetmek ve işletme karlılığını korumak için yeni bir fırsat sunmaktadır.

Hücresel düzeyde oluşan oksidatif stresten korunmak için vücudun antioksidanlara ihtiyacı bulunur. Güçlü bir antioksidan mekanizması oluşturarak, hayvanların çevresel stres faktörlerine karşı daha donanımlı hale gelmesi ve potansiyellerini tam olarak kullanması mümkün olabilir.

Tarihsel olarak, antioksidan durumu ile ilgili endişeler nedeniyle, beslenme uzmanları hayvanları NRC gereksinimlerini aşan şekilde E Vitamini ile beslemiştir. Alltech Nutrigenomik Merkezi’nde çalışan araştırmacılar, bazı antioksidanların düşük düzeyde E vitamini ile beslenmesine rağmen hayvan sağlığının korunduğunu ve yemden yararlanmanın arttığını saptamıştır. Bu durum, diğer antioksidan etkileşimlerinin araştırılmasına yol açmıştır. Yapılan araştırmalar, Gen Çipi Teknolojisi kullanılarak hayvan dokularındaki genel antioksidan savunmasını güçlendiren bir mekanizmanın formülasyonu ve Economase’in geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.

Economase:

  • Antioksidan durumunu optimize eder.
  • Hayvanın antioksidan sisteminin sentezini, geri dönüşümünü ve tepkisini olumlu yönde destekleyerek verimliliği arttırır.
  • Hayvanın savunma sistemini destekler.
  • Rayonda esneklik yaratarak yem maliyetlerini en aza indirir.
  • Doku bütünlüğünü korur.

Bize Ulaşın

Loading...