Skip to main content

YALAMA KOVALARI - KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK

Yalama kovaları, hayvanların beslenme ihtiyacını kendi kendine, “gönüllü” olarak giderebildiği, belki de en ekonomik ve uygulaması kolay besleme çözümlerinden biridir. “Besleme çözümleri” sunan sektörün lider şirketi Alltech, sahip olduğu eşsiz teknolojileri her ihtiyaca uygun formda sunup, geniş kapsamlı seçeneklerle üreticilere ulaştırmayı hedeflemektedir. Alltech’in bu anlayışla geliştirdiği yalama kovaları büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ihtiyaç duyduğu temel besleyici içerikleri bir arada sunmaktadır.

OVINBLOK®

Ovinblok, doğal mineral içeriği, zengin vitamin ve protein kaynakları ile küçükbaş hayvanlar için özel olarak geliştirilmiştir.

Küçükbaş hayvanlar ülkemizdeki hayvan popülasyonu içinde önemli bir yer tutmaktadır. Küçükbaş yetiştiriciliğinde başarı büyük ölçüde hayvan başına büyütülen yavru yüzdesi ve pazara sunulan hayvan adedi ile ölçülmektedir. Bu kriterleri etkileyen en önemli faktör ise beslemedir. Bununla birlikte mevsimsel şartlar, yetersiz fiziki alan veya bitki örtüsü, ya da doğru besleme programının uygulanmasındaki zorluklar sebebiyle küçükbaş hayvanların ihtiyaç duyduğu besin maddelerini tam ve eksiksiz olarak temin etmek çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Süt, et ve yapağı verimini arttıran ideal bir besleme çözümü, besin maddelerince zengin, düşük maliyetli ve hayvan tarafından sevilerek tüketilebilir olmalıdır. Önemli bir nokta da verilen yemin toksik olmamasıdır.

Ovinblok’un, besleme hatalarına bağlı olarak özellikle erkek kuzular ve oğlaklarda önemli bir sorun haline gelen, ekonomik kayıplara ve hayvan ölümlerine yol açan idrar taşı oluşumu (sidik zoru)’na karşı önleyici etkisi bulunmaktadır. Ovinblok içeriğinde yer alan özel katkılar sayesinde, kuzu ve oğlak besicilerinin karşılaştığı bu hastalıkla mücadelede pazardaki muadil ürünlerden ayrılarak bir adım öne çıkmaktadır.

Ürünün nemli yapısı formda dayanıklılık, farklı üretim sistemleri ve hava şartlarına uygunluk sağlamaktadır.

Ovinblok’un sunduğu avantajlar:

 • Sağlıklı işleyen bir rumen ve yemden yararlanma
 • Güçlü bağışıklık ve hastalıklara karşı direnç
 • Gelişmiş üreme sağlığı ve fertilite
 • Tutarlı ve yüksek et-süt verimi; elde edilen hayvansal gıda kalitesinde artış
 • Sağlıklı bir şekilde gelişen iskelet, kas ve dolaşım sistemi
 • Gelişmiş ayak sağlığı, tırnak hastalıkları ile ilgili vakalarda düşüş
 • Sıcak stresi ile etkin mücadele

NATURABLOK®

Naturablok, küçükbaş hayvanların protein, mineral ve vitamin ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen yüksek kalitede yalama kovasıdır.

Naturablok’ta, Alltech tarafından doğadaki formuna uygun şekilde geliştirilmiş patentli iz mineral teknolojileri bulunmaktadır. İz mineral kaynakları amino asit ve peptidlerle şelatlanarak korunmakta ve sindirim sisteminin sert koşullarında stabil kalabilmektedir. Böylece; emilim noktasına çok daha fazla miktarda mineral taşınabilmekte ve dışkı yoluyla çevreye atılan mineral miktarı önemli ölçüde azalmaktadır. Sahip olduğu bu avantaj Alltech mineral besleme teknolojilerini oldukça yüksek biyo-yararlanıma sahip bir kaynak haline getirmektedir.

Yüksek biyo-yararlanımlı Alltech mineral teknolojilerinin Naturablok’ta kullanımı, rasyona ilave edilmesi gereken mineral düzeyini önemli ölçüde azaltmaktadır. Naturablok bu özelliği ile doğal ve en yüksek kalitede besleyici içerikleri ekonomik şekilde sunan bir üründür.

Ürünün nemli yapısı formda dayanıklılık, farklı üretim sistemleri ve hava şartlarına uygunluk sağlar.

Naturablok’un sunduğu avantajlar:

 • Sağlıklı işleyen bir rumen ve yemden yararlanma
 • Güçlü bağışıklık ve hastalıklara karşı direnç
 • Gelişmiş fertilite ve üreme sağlığı
 • Tutarlı ve yüksek et-süt verimi; elde edilen hayvansal gıda kalitesinde artış
 • Sağlıklı bir şekilde gelişen iskelet, kas ve dolaşım sistemi
 • Gelişmiş ayak sağlığı, tırnak hastalıkları ile ilgili vakalarda düşüş
 • Sıcak stresi ile etkin mücadele

Bize Ulaşın

Loading...