Skip to main content

SEL-PLEX®

Sel-Plex®, selenyum mineralinin doğadaki formu kopyalanarak üretilen Alltech’in patentli ve organik selenyumlu maya ürünüdür.

Protein sentezi sırasında birbirinin yerine geçebilen metiyonin ve selenometiyonin arasındaki benzerlikler gözetilerek geliştirilen Sel-Plex dokularda kolaylıkla depolanabilen tamamen doğal bir formda sunulmaktadır.

Selenyum, normal büyümeyi kontrol ettiği, üreme faaliyetlerini başlattığı, serbest radikalleri nötralize ettiği ve enfeksiyonlara karşı vücudun savunma mekanizmasını desteklediği için metabolizmada önemli bir rol oynar. Özellikle üretim talepleri ve beklentilerinin arttığı dönemlerde hayvanların sağlık durumunu optimize ederek verimliliğe katkıda bulunur. 

20 yılı aşan bilimsel araştırma geçmişi ve kanıtlanmış sonuçları ile Sel-Plex, selenyumla zenginleştirilmiş maya konusunda üzerinde en çok araştırma yapılan üründür. Ayrıca; AB tarafından ilk ve FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından tek onaylı organik selenyum kaynağıdır. Alltech şu anda dünyanın en büyük doğal selenyum üreticisidir.

Sel-Plex:

  • Hayvan performansını optimize eder.
  • Biyoyararlanımı yüksektir. Vücutta daha iyi emilir, depolanır ve kullanılır.
  • Hayvanların sağlık, bağışıklık ve üreme durumunu belirleyen mineral seviyesini optimize eder.

Bize Ulaşın

Loading...