Skip to main content

Food and Beverages

Alltech® Café Citadelle 

Alltech® Café Citadelle je šálka nádeje pre Haiti. Po ničivom zemetrasení v roku 2010 zakladateľ spoločnosti Alltech Dr. Pearse Lyons vymyslel spôsob pomoci v podobe založenia udržateľného podniku, ktorý by obchodoval s miestnym klenotom: 100% v horách pestovanou organickou arabskou kávou s certifikátom Fair Trade™. 

 

Tieto kávové zrná predávame pod značkou Café Citadelle a používame ich na výrobu nášho Kentucky Bourbon Barrel Stout®. Všetok zisk z predaja Café Citadelle sa priamo vracia späť na Haiti, kde ho investujeme do rozvoja dvoch miestnych škôl na severe krajiny. 

 

Alltech Lexington Brewing & Distilling Co. 

V roku 1999, kedy ukončil činnosť Lexingtonský pivovar, kúpil jeho prevádzku v strede mesta Dr. Pearse Lyons a oživil tu tradíciu výroby piva a liehovín, ktorá sa v Lexingtonu datuje rokom 1794. Dnes spoločnosť Alltech Lexington Brewing & Distilling Co. varí oceňované pivá a páli cenené liehoviny, vrátane svojej vlajkovej lodi v oblasti pivovarníctva, ktorou je Kentucky Bourbon Barrel Ale®. Ide tiež o jedno z mála miest na svete, kde sa súčasne varí pivo a vyrábajú liehoviny. V roku 2012 sa spoločnosť stala súčasťou slávneho chodníka Kentucky Bourbon Trail®, keď otvorila svoju značkovú mestskú likérku, ktorá ročne privíta asi 45 000 návštevníkov z celého sveta.  

Likérka Pearse Lyonse v St. James 

Bohatá rodinná história, osobný záujem o pivovarníctvo a výrobu liehovín a podnikateľský duch viedli k založeniu novej výrobne a predajne írskej whisky v Dubline, Pearse Lyons Distillery at St. James. 

Likérku založili Dr. Pearse a pani Deirdre Lyonsoví a je moderným obrazom histórie. Pearse Lyons povolal potomky piatich generácií dublinských debnárov, ktoré vyrábali sudy pre mnohé dublinské likérky. Sám je držiteľom akademického titulu PhD. v odbore kvasenia a bol prvým Írom, ktorý získal oficiálny akademický titul v odbore pivovarníctva a pálenia liehovín na britskej Univerzite sladovníctva a pivovarníctva. Ako študent získal prax v pivovare Guiness a aj vo výrobni piva Harp Lager. Neskôr pracoval ako biochemik pre írske likérky. 

V súlade s exkluzívnym charakterom Likérky Pearse Lyonse sú  skupinky návštevníkov malé a hostia si tak môžu užívať osobnejšie zážitky. Skupinky po likérke sprevádzajú priateľskí sprievodcovia, ktorí rozprávajú jej príbeh pretkaný historickými zaujímavosťami, z ktorých najstaršie pochádzajú už z 12. storočia. 

Loading...