Skip to main content

35. ročník konference ONE

Foto z dopoledního semináře ONE18

Letos přivítáme v Lexingtonu v termínu 19.-21.května mimořádné řečníky, mimojiné Bear Gryllse (známého dobrodruha a televizního moderátora) a Chrise Zooka (úspěšného autora knihy "Mentalita zakladatele" a partnera společnosti Bain & Company).

Bear Grylls
Dobrodruh, expert na přežití a televizní moderátor

Bear Grylls se stal celosvětově známý jako jedna z nejuznávanějších tváří pro outdoorová dobrodružství a schopností přežít v divočině. Navzdory nehodě na padáku, kde si zlomil záda na třech místech, se Grylls zotavil a stal se jedním z nejmladších horolezců, kteří dosáhli vrcholu Mount Everest.Zároveň se také stal hlavní hvězdou sedmi sezón televizního seriálu "Man vs. Wild" (Discovery Channel), který se stal jedním z nejsledovanějších pořadů na planetě a dosáhl sledovanosti 1,2 miliardy diváků. Od té doby pokračuje v hostování v nejrůznějších dobrodružných televizních pořadech. Ve volných chvílích se věnuje spisovatelské činnosti  a jeho autobiografie "Bláto, pot a slzy" se stala bestsellerem.

Motto Gryllse je jednoduché: Odvaha a laskavost ... a nikdy se nevzdávat!

Chris Zook
Autor knihy "Mentalita zakladatele" a partner společnosti Bain & Company

Chris Zook je autorem knih o vedení a obchodní strategii a také partnerem konzultační firmy Bain & Company. Zook strávil většinu své kariéry jako součást týmu společnosti Bain, která se později rozrostla do společnosti Bain & Company, a Chris se postupně vypracoval na pozici celosvětově uznávaného konzultačního lídra. Ve své práci, psané i mluvené, se Zook vždy specializoval na to, jak mají firmy nacházet nové zdroje pro zdravý růst a vnitřně se rozvíjet, aby se staly přizpůsobivějšími a podnikatelsky orientovanými.

Zook je úspěšný autor, jehož pátá kniha "The Founder's Mentality" byla publikována v červnu roku 2016. Je také autorem knihy "Repeatability: Build Enduring Businesses for a World of Constant Change", vydané Harvard Business Review (HBR) v roce 2012. V roce 2010 publikoval knihu "Profit from the Core: A Return to Growth in Turbulent Times" (HBR), která nabízí postup pro vyhodnocení a maximální využití základních obchodních příležitostí. Pokračování knihy "Beyond the Core: Expand your Market Without Abandoning Your Roots" (Harvard Business Review Press, 2004) bylo zvoleno jednou z nejvýznamnějších ze stovky obchodních knih, které kdy byly napsány. Zkoumá, jak se mohou společnosti, které plně využívají své klíčové aktivity, systematicky a úspěšně rozšiřovat do souvisejících oblastí. Kniha "Unstoppable: Finding Hidden Assets to Renew the Core and Fuel Profitable Growth" (Harvard Business Review Press, 2007) uzavírá sérii a zkoumá, co dělat, když se váš růst začíná přibližovat ke své hranici a kdy je nutné změnit strategické zaměření a znovu definovat jádro.

Kromě své konzultační role zastával Zook funkci ve správní radě společnosti Bain a v její investiční komisi. V letech 2013-2015 byl také prezidentem Americké obchodní komory v Nizozemsku.

WHEN:

May 19, 2019 - May 22, 2019